logo ciepło mi

Klimatyzacja: Czy warto zainwestować ?

Klimatyzacja

Jeżeli właśnie stoisz właśnie przed takim dylematem jak powyżej to ten wpis jest skierowany do Ciebie… tak do Ciebie 🙂

Klimatyzacja

Co warto wiedzieć o klimatyzacji ?

Klimatyzator to urządzanie składające się z dwóch jednostek. Jednostki zewnętrznej i jednostki wewnętrznej. Zadaniem klimatyzacji jest poprawienie komfortu cieplnego domowników poprzez schładzanie lub ogrzewanie powietrza wtłaczanego do mieszkania.

Nowoczesna klimatyzacja jest projektowana z myślą o oszczędzaniu energii. Warto zwrócić uwagę na efektywność energetyczną urządzenia przed zakupem, ponieważ bardziej efektywne modele mogą prowadzić do niższych rachunków za energię.

Dodatkowo nowoczesne klimatyzatory pracują na ekologicznym czynniku chłodniczym ! Starsze modele klimatyzacji mogą używać czynników chłodniczych, takich jak freon, które są szkodliwe dla środowiska. Obecnie wprowadza się bardziej ekologiczne czynniki chłodnicze, takie jak R-410A lub R32, które mają mniejszy wpływ na warstwę ozonową i zmniejszają emisję gazów cieplarnianych.

Warto pamiętać o tym aby dobrać odpowiednią moc klimatyzatora do pomieszczenia, które ma być schładzane. Wzór na obliczenie mocny jest banalnie prosty: m2x100=W. Czyli jeżeli mamy pokój 25m2 to:

25×100=2500W tj. 2,5kW

Takiej mocy klimatyzacja jest potrzebna żeby efektywnie schłodzić pomieszczenie o powierzchni 25m2.

Zalety montażu klimatyzacji w domu

  • Poprawienie komfortu cieplnego w domu
  • Projektowane z myślą o oszczędności energii
  • Ekologiczny czynnik chłodniczy
  • Chłodzenie i ogrzewanie: Większość klimatyzatorów ma funkcję chłodzenia, ale niektóre modele mogą również służyć do ogrzewania pomieszczeń w okresach o niskiej temperaturze.
  • Filtracja powietrza: Klimatyzatory wyposażone w odpowiednie filtry mogą pomóc w usuwaniu zanieczyszczeń, takich jak kurz, pyłki roślin, pleśnie i bakterie, z powietrza w pomieszczeniu

Źródło: https://grupamoderator.pl/aktualnosci/jaka-klimatyzacja-do-mieszkania

Podsumowanie

Biorąc pod uwagę, że temperatury w Polsce w lecie są coraz wyższe, inwestycja w klimatyzację okazuje się być znakomitym pomysłem. Innym czynnikiem, który warto wziąć pod uwagę to usytuowanie mieszkania- jeżeli jest mocno nagrzewające się lub posiada dużo przeszkleń to wydajny klimatyzator zapewni idealny komfort cieplny domowników.

Na koniec szybki lifehack dla Was!

Czy wiecie, że klimatyzacja to również pompa ciepła powietrze/powietrze ?

Od kwietnia bieżącego roku jest możliwość uzyskania dofinansowania do montażu klimatyzacji w wysokości 4400 PLN z programu Mój prąd 5.0– warunkiem jest posiadanie paneli fotowoltaicznych i rozliczania się na nowych metodach.

Nie czekaj, sprawdź naszą ofertę już teraz!